Плюси та мінуси відпочинку у Карпатах

Різноманітні за рельєфом та пейзажами гірські схили, розвинута інфраструктура – це привід, за яким мільйони туристів щороку вирушають у Карпати. Ця частина України приваблює також:

  • Чудовими краєвидами.
  • Можливістю зайнятися різними видами активного відпочинку: рафтинг, трекінг, хайкінг, риболовля, велосипедні прогулянки, катання на лижах та сноуборді тощо.
  • Лижні школи.
  • Розвинута туристична та рекреаційна інфраструктура.
  • Цінова політика, що дозволяє відпочивати навіть туристам із невеликим бюджетом.

Перлинами Карпат є Буковель, який претендує на звання спортивної столиці України, та гірське озеро. Останні 10 років відпочинок у Карпатах дає не лише можливість для активного відпочинку. У цьому регіоні відкривається все більше лікувальних та бальнеологічних центрів завдяки природнім мінеральним джерелам. Тому сюди направляють для реабілітації людей із хворобами опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту. На територіях курортів містяться безкоштовні бювети, вода в яких пройшла перевірку та є сертифікованою.

Хоча Карпати – це прекрасне місце для проведення відпустки як веселою компанією, так і родинним колом, але туристи відзначають деякі моменти, на які слід звернути увагу.

Чим відрізняється відпочинок у Карпатах?

  1. Перепади температури. Гірський клімат завжди відрізняється нестабільністю. Тому слід враховувати, що різниця на термометрі вдень та вночі може бути значною.
  2. Небезпечні місця. У них потрапляють зазвичай ті, хто нехтує правилами обережності. Велика кількість стрімких гірських річок, скал, обривів, каміння – все це є небезпекою для здоров’я людини.
  3. Небезпечні представники місцевої флори та фауни (ведмеді, вовки, лосі, змії). Природа Карпат зачаровує, але не слід підходити до неї занадто близько.
  4. Можливість загубитися.
  5. Часті дощі. Цей фактор особливо не сподобається тим, хто надає перевагу відпочинку на теплому пісочку біля теплого моря.
  6. Періодами сильні вітри не дають змоги для проживання в наметах.
  7. Недостатньо розвинена система обладнаних доріг. Це створює труднощі для тих, хто приїхав на авто.

Ось кілька порад, щоб не потрапити в халепу:

  • Беріть теплі речі та взуття на випадок дощів і пониження температур.
  • Не покидайте туристичних зон, не вирушайте самостійно в ліс.
  • Відмовтеся від вживання алкоголю.
  • Безпечніше проживати в невеличких будинках на території таборів чи баз.
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.